34,00 TL Kdv Dahil
  • Stok Kodu KIDS-HMS02
  • Hızlı Gönderi

Bir varmış, bir yokmuş. Kaf Dağı’nın ardında masal kahramanları yaşarmış.

< MASAL MUTFAKTA

MASAL MUTFAKTA

Yazar: Ayşegül Dede
Çizerler: Büşra Çakmak, Sümeyye Eroğlu
Tarifler: Kevser Aydoğdu


Kapak: Fleksi kapak
İç Sayfalar: 120 gr 1. hamur
96 sayfa + kapak
18,5 x 24,5 cm
Fiyatı: 34 TL
ISBN: 978-605-67560-6-1
Yayınevi: Taze Kitap

Bir varmış, bir yokmuş. Kaf Dağı’nın ardında masal kahramanları yaşarmış. Günlerden bir gün bir araya gelmişler. Gülmüşler, eğlenmişler. Sonra karınları acıkmış. Ne yesek, nasıl yesek derken kendilerini koca bir mutfakta buluvermişler. Koca koca kazanlarda, dev kepçelerle hazırlamışlar tariflerini.

Masal bu ya! Bir anda lezzetli mi lezzetli yiyeceklerin kokusu sarmış dünyanın dört bir yanını. Bazı masal severler merak etmişler kokunun kaynağını. Az gitmişler, uz gitmişler. Dere, tepe düz gitmişler. Kendilerini bir mutfakta buluvermişler. Masalcı, “Haydi durmayın uzakta. Çünkü masal mutfakta!” diyerek davet etmiş onları sofraya.

Gökten üç elma düşmüş. Biri anlatanların, biri pişirenlerin, biri de afiyetle yiyenlerin başına.

Masal Mutfakta kitabında, masalları önce okuyoruz, sonra da pişiriyoruz. 8 masal ve 8 tariften oluşan Masal Mutfakta, kıpır kıpır masalları ve rengarenk tarifleriyle masal kahramanlarını mutfağa sokuyor, hem aklımızı hem karnımızı doyuruyor.

6 Kasım'da sevk edilecektir.

AYŞEGÜL DEDE KİMDİR?

1981’de İstanbul’da doğdu. Çocukluğu boyunca hayaller kurdu, masallar uydurdu, resimler çizdi. En sevdiği şey babasının ona aldığı çocuk tiyatrosu kasetlerini dinlemekti. Saatlerce bıkmadan dinlediği o çocuk tiyatroları ve uydurduğu masallar gelecekteki mesleğinin tohumları oldu. Üniversitede İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünü “Masallarda Sembol Dilinin Görüntüleri” üzerine hazırladığı teziyle bitirdi. 2001 yılından beri masalların eğitim, edebiyat, sahne sanatları ve iletişim alanlarına etkisi üzerine araştırmalar yapıyor. Ağustos 2012’de İstanbul Etiler’de “Kidsnook Masal Akademisi”ni kurdu ve bu çatı altında masallara dair eğitim ve atölye çalışmalarına devam etti. Hâlâ Kidsnook’ta masal anlatmaya, yazmaya ve çizmeye devam ediyor. 2 çocuk annesi, 1 kedi sahibi.