Aileler için Masal Atölyeleri

Masal Atölyelerimiz Hakkında

Atölyelerimiz , Geçmişi yüzyıllar öncesine dayanan masal anlatıcılığı sanatını yaygınlaştırmayı hedefleyerek 1-12 yaş aralığında ki çocuklara yönelik masal anlatımları, etkinlikler ve aktiviteler içermektedir. Kidsnook bu atölyeler aracılığıyla Masal dinleme, masal anlatıcılığı sanatını çocuklara aktarabilme, kitabı ve kitap okumayı sevdirme gibi toplumsal ve bireysel çok önemli hedeflere ulaşmaya çalışmaktadır.

“Bir gün bir kitap okudum ve bütün hayatım değişti” Orhan Pamuk’un ‘Yeni Hayat’ romanının giriş cümlesidir.
Kidsnook olarak kitapların hayatımız da ki önemini vurgulayan bu cümleden yola çıkarak masal dinleyen çocukların kitap okumaya karşı olumlu tavır geliştirdiklerini ve okumaya hazırlık olarak masal atölyelerine katılımlarının ne kadar gerekli olduğunu vurgulamaktayız.

Kidsnook Masal atölyelerinde modern çocuk hikâyeleri ve peri masalları tiyatral performans olarak sunulmaktadir. Bu sunumlar sırasında bazen kostüm, bazen dekor, ışıklandırma ve akıllı tahtadan faydalanılmaktadır. Sunumlar masal anlatıcılığı eğitimi almış alanında uzman bir ekip tarafından hazırlanıp sunulmaktadır.

Masal Anlatımları sonrasında gerçekleştirilen aktivitelerin masalla bir bütün içinde olmasına, ortaya çıkan ürünün eve götürülmesine ve işlevinin kidsnook dışında devam edebiliyor olmasına önem verilmektedir.

Anne-babalar, öğretmenler ve ilgili yetişkinler için ise Kidsnook Masal Akademi de "Masal Anlatıcılığı eğitimleri, Kitap ve Kitap okumanın önemi, Masalların çocuklar üzerindeki etkileri, hayal ve oyun kurma becerisi üzerine seminerler verilmektedir.

Çocuğunza uygun masal anlatımına katılmak için Tıklayın

En son masal anlatımımızla ilgili her şeyi Blog sayfamızda bulabilirsiniz. İncele

Kidsnook Masal Akademi'de

1. Çok sevilen çocuk kitap yazarlarından Sara Şahinkanat her ay bir kitabının görsel materyal ve oyunlarla zenginleştirilmiş bir anlatımını gerçekleştirmektedir.
2. 12 senedir öğretmen olan ve masal anlatımları gerçekleştiren proje kurucumuz Ayşegül Dede her hafta dünyaca ünlü klasik masalların ve modern hikayelerin türkçe olarak anlatımlarını gerçekleştirmektedir.

Kidsnook'ta her ay alanında uzman yazar, masal anlatıcı, oyuncu gibi mesleklerden misafirlerimizin masal anlatımlarına katılabilir ardından gerçekleştirilen keyifli atölyelerimizi görebilirisiniz.
Birlikte Masal Anlatımı ve Etkinlik düzenlediğimiz isimler;
  • Altın Portakal Film Festivali En iyi kadın oyuncu ödüllü, "90'lar" dizisinde rol alan Beste Bereket
  • 11 yıldır Türkiye de bulunan Fransız masal anlatıcı Judith Lieberman
  • Karamela Sepeti Çocuk Şarkıları - Onur Erol
  • Eskişehir Masal Şatosu
  • Çocuk Gelişimi Uzmanı Eğitimci Yazar Tuğçe Acar Oğuz
  • Akıl Oyunları Eğitmeni Mine Çörtük-  Hiqkids Ekibi
  • İlustratör Esra Uygun - Esralldesign
  • Bahçelievler Rehberlik ve Araştırma Merkezi
  • Küçük Prens Koleksiyonerleri ve Küçük Prens Müze Girşimi