Aileler için Masal Atölyeleri

Masal Atölyelerimiz Hakkında

Atölyelerimiz , Geçmişi yüzyıllar öncesine dayanan masal anlatıcılığı sanatını yaygınlaştırmayı hedefleyerek 1-12 yaş aralığında ki çocuklara yönelik masal anlatımları, etkinlikler ve aktiviteler içermektedir. Kidsnook bu atölyeler aracılığıyla Masal dinleme, masal anlatıcılığı sanatını çocuklara aktarabilme, kitabı ve kitap okumayı sevdirme gibi toplumsal ve bireysel çok önemli hedeflere ulaşmaya çalışmaktadır.

“Bir gün bir kitap okudum ve bütün hayatım değişti” Orhan Pamuk’un ‘Yeni Hayat’ romanının giriş cümlesidir.
Kidsnook olarak kitapların hayatımız da ki önemini vurgulayan bu cümleden yola çıkarak masal dinleyen çocukların kitap okumaya karşı olumlu tavır geliştirdiklerini ve okumaya hazırlık olarak masal atölyelerine katılımlarının ne kadar gerekli olduğunu vurgulamaktayız.

Kidsnook Masal atölyelerinde modern çocuk hikâyeleri ve peri masalları tiyatral performans olarak sunulmaktadir. Bu sunumlar sırasında bazen kostüm, bazen dekor, ışıklandırma ve akıllı tahtadan faydalanılmaktadır. Sunumlar masal anlatıcılığı eğitimi almış alanında uzman bir ekip tarafından hazırlanıp sunulmaktadır.

Masal Anlatımları sonrasında gerçekleştirilen aktivitelerin masalla bir bütün içinde olmasına, ortaya çıkan ürünün eve götürülmesine ve işlevinin kidsnook dışında devam edebiliyor olmasına önem verilmektedir.

Anne-babalar, öğretmenler ve ilgili yetişkinler için ise Kidsnook Masal Akademi de "Masal Anlatıcılığı eğitimleri, Kitap ve Kitap okumanın önemi, Masalların çocuklar üzerindeki etkileri, hayal ve oyun kurma becerisi üzerine seminerler verilmektedir.